Haber

ATA İttifakı üyesi Adalet Partisi’nden Kılıçdaroğlu’na destek kararı

ANKARA –14 Mayıs’ta Zafer Partisi ile seçime giren ve cumhurbaşkanlığı yarışında Sinan Ogan’ı destekleyen CET İttifakı üyesi Adalet Partisi, Millet İttifakı’nın ikinci cinsiyetteki adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldı.

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz’den yapılan açıklamada, parti Genel Yönetim Kurulu’nun aldığı kararı belirterek, Kılıçdaroğlu’nun 22 Mayıs’ta partiyi ziyaret edeceği de belirtildi.

Adalet Partisi Genel Başkanı Öz’den yapılan açıklama şu şekilde:

TARİHİ BİR SÜREÇ: Çet İttifakı’na gönül vermiş değerli arkadaşlarım, sizler Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliğini benimsemiş zeki ve bağımsız vatan evlatlarısınız. Yönünüzü belirlemek kimsenin haddine değil. İlkeli bir politika izledik ve siz de bize destek verdiniz. Sana minnettarım. Bu takviye yüzde 5 ile sınırlıydı ve ne yazık ki hedefimize ulaşamadık. Ancak hep birlikte bir milli irade ortaya koyduk. Unutulmamalıdır ki ülkemiz tarihi bir süreçten geçmektedir.

GÜÇTEN ÇIKMAK ŞARTTIR: Öncelikle mevcut güçten kurtulmamız elzemdir. Bunu yapmanın yolu ideallerimizle tam olarak örtüşmese de birlikte kontrollü hareket edebilen bir müttefiktir. Çünkü tarafsız kalmak, mevcut güce dolaylı bir temel vermektir. Bu benim kişisel fikrim. Biz Adalet Partisi’liler bu şekilde kararları bireysel olarak değil, 50 kişilik Genel Yönetim Kurulu ile birlikte alıyoruz. Bugün yapılan GİK toplantısında aldığımız karar tam katılımla düşündüğüm gibi oldu ve genel lider olarak bunu uygulamak zorundayım. Doğal olarak bu karar sizi bağlamaz ve hiçbir seçmenimize hakim olmak gibi bir düşüncemiz yoktur.

RESMİ KARAR PAZARTESİ AÇIKLANACAK: İttifak bileşenlerimizle yaptığımız toplantıda taraflarımızın KİK kararlarını uygulama ve duyurma kararı aldık. Adalet Partisi KİK’in kararı, ittifak ortaklarımızla birlikte belirlediğimiz ulusal kuralları garanti altına alarak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hiçbir beklentisi olmadan destek vermek ve bize gönül verenleri daha fazla ertelememekti. . Resmi kararımız Pazartesi günü Sayın Kılıçdaroğlu’nun genel merkezimize yapacağı ziyarette açıklanacaktır. Milletimize hayırlı olsun. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu