Haber

Fenerbahçe’de hesaplar açıldı! Kulübün toplam borcu 386 milyon euro.

FenerbahçeOlağan mali genel kurul toplantısına başkan vekili Erol Bilecik, kulübün mali durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

“ALİ KOÇ OLMADAN BUNU YAPAMAZSINIZ”

Kulübün borcunu anlatan Bilecik, “612 milyon Euro’nun üzerine borç aldık, bu rakamı 386 milyon Euro’ya (9 milyar 997 milyon 766 bin 553 TL) düşürdük. Maalesef ilerleyemezdik.” Ali Koç’suz. Ali Koç olmasaydı bunu başaramazdık. Bize cömertçe destek verdi. Bundan bahsetmekten zevk almıyor, bir anlamda korsan gibi konuşuyorum. Bu yüzden konuyu kapatıyorum. Bu cömertliklere herkes bakabilir.” sözlerini kullandı.

YAYIN GELİRLERİ

Yayın gelirleri için Bilecik,” Fenerbahçe2021’de canlı yayından 212 milyon TL gelir elde edilirken, 2022’de bu rakam 208 milyon TL’ye düştü. Fenerbahçe Kulübü olarak 2021’de 169 milyon TL vergi öderken, 2022’de 340 milyon TL nakit ödedik.”

FENERIUM GELİRLERİ

Fenerium’un geliriyle ilgili olarak Bilecik, “Fenerium 2021’de 217 milyon TL olan cirosunu 2022’de 462 milyon TL’ye çıkardı. Sponsorluk karşılığında Tüpraş geçen yıl 53 milyon TL, bu yıl 82 milyon TL kazandı. Amatörde sporcular ve teknik direktörler. Bu sponsorlukla gün be gün maaşlarını alıyorlar. Doğuş Grubu’na yelken sporunda da şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

“OYUNCU SATIŞLARINDAN ELİMİZE 25 MİLYON AVRO GELDİ”

Bilecik vergi ödemesine gelince, “Vergi borcumuzun tamamını ödedik. Diğer bazı kulüpler gibi biz de vergi borcumuz için devletimizle pazarlık yapmıyoruz. Vergimizi hakkıyla ödüyoruz. Sporcularımıza ve teknik personelimize borcumuz yok. 2022’de oyuncu satışından kasamıza 25 milyon euro girdi.” söz konusu.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR TABLO DEĞİL”

Bilecik, Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmaya değinerek, “Bankalar Birliği’ne 576 milyon TL ödeyeceğiz. Devletimize ve yetkililere sesleniyoruz, bu sürdürülebilir bir tablo değil. Ne bize ne de diğer kulüplere yakışır. ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu