Haber

Peugeot, Under The Pole programının resmi tedarikçisi oldu

pejo, 2008 yılında FransaGhislain Bardout ve Emmanuelle Perie-Bardout tarafından Concarneau’da kurulan Under The Pole programının resmi tedarikçisi oldu.

Okyanusları korumak için bilimsel bilgiyi kullanan Under The Pole programına çeşitli görevleri yerine getirmek için gerekli tüm ekipmanları taşımak üzere iki Boxer ticari araç Peugeot tarafından tedarik ediliyor. Under The Pole grubu üyeleri, 29 Haziran 2023’te ortaklığın başlangıcında, gelecekteki seyahatlerinde ekipmanlarını taşımak için kullanacakları iki Peugeot Boxer’ı teslim aldı.

İlk Peugeot Boxer, tüplü dalış teknesini çekmek ve programın çeşitli görevleri için gereken çok sayıda ekipmanı taşımak için kullanılacak. İkinci araç, okul çağındaki çocuklar ve halk arasında okyanus bilincini artırma eylemleri için Fransa genelinde Kutup Altı Eğitim Karavanını çekmek için kullanılacak.

Kutupların Altında 3 görev

Under The Pole dünya çapında, özellikle arktik veya ıssız bölgelerde bilimsel okyanus keşfine odaklanan yenilikçi keşif gezileri düzenlemektedir. Özellikle, 30 ila 200 metre derinlikteki mezopotik bölgelerdeki deniz hayvanı ormanlarını ve bunların deniz ekosisteminin işleyişindeki kilit rolünü araştıran Deeplife programı ile bilimsel araştırmalar desteklenmektedir. Bilginin tam anlamının ancak paylaşılarak elde edilebileceği inancından hareketle, bilinçlendirme ve okyanusların korunmasına yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.

Peugeot’nun çevre programı

Çevre planı doğrultusunda Peugeot, net 0 karbon hedefini 2038 yılına kadar sürdürüyor. Peugeot çalışmalarının elektriğe geçişi için net bir yol haritası ile başlayan tutku, önümüzdeki yıllarda bir takım yenilikleri içeriyor. Bu çerçevede 2023 yılında ürün gamındaki tüm modellerin elektrikli hale getirilmesi, 2025 yılında tamamen elektrikli ürün gamının sunulması ve 2030 yılında Avrupa’da satılan tüm Peugeot’ların tamamen elektrikli hale getirilmesi hedeflenmektedir.

2038 yılına kadar net 0 karbon olma planı, Peugeot modellerinin tamamen elektrifikasyonunun çok ötesine geçiyor ve ayrıca şunları da hesaba katıyor:

Bir sonraki keşif gezisinin Nisan 2024’te yapılması planlanıyor. Bu heyecan verici maceraya ve sonraki maceralara iki ortağın web siteleri (www.Peugeot.fr, www.underthepole.org) ve sosyal ağları aracılığıyla da erişmek mümkün.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

haber-haskoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu