Haber

TİSVA, ‘Kapitalist bir Türkiye için Güçlü Kadınlarla El Ele’ Sloganıyla 45. İstanbul Maratonuna Katılıyor

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA), “Kapitalist bir Türkiye için Güçlü Kadınlarla El Ele” sloganıyla 45. İstanbul Maratonu’na katılıyor.

TİSVA’dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Grameen Mikrofinans Programı’nın “Yoksulluksuz, Hepitalist Bir Türkiye” hedefiyle dar gelirli kadınlara yönelik küçük sermayeli mikrokredi faaliyeti, 69 ilde 100 şubede 100’den fazla yıldır yürütülüyor. 20 yıl.

Türkiye’de mikrokredi uygulaması ilk olarak 18 Temmuz 2003’te Diyarbakır’da 6 yoksul kadına her biri 500’er liralık çeklerle toplam 3 bin lira mikrokredi verilmesiyle başlatıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TİSVA Mütevelli Heyeti Lideri Halil Fatih Akgül, “‘Merhametli ve hayırsever kapitalistler’ olarak koşucularımız, her 5 bin TL’lik bağışla 1 yoksul kadının bir yıllık sermaye ihtiyacını karşılayabiliyor.” İfadelerini kullandı.

Akgül, “TİSVA koşucusu olarak yoksullar için küçük bir sermaye olan mikrokrediden yararlanan dar gelirli kadınların kendi başlarına gelir getirici faaliyetlerde bulunmalarına destek olabilirsiniz.” davet yaptı.

kigiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu